Sylwetki zawodników

Krzysztof Augustyniak

Krzysztof Augustyniak, Sylwetka zawodnika Imię: Krzysztof
Nazwisko: Augustyniak
Wykształcenie: Wyższe Ekonomiczne
Data ur. 21.04.1981r
Wzrost: 176cm
Waga: 68kg

Triathlon trenuję od 20 lat. Jak większość młodych osób, tak i ja do sportu trafiłem zupełnie przypadkowo. Wszystko zaczęło się od wycieczki rowerowej zorganizowanej dla dzieciaków z Polkowic. Wtedy właśnie zaczęła się moja przygoda ze sportem, która trwa do dnia dzisiejszego. Na początku trafiłem do sekcji lekkoatletycznej, którą prowadził Witold Krzemiński gdzie pod  jego okiem trenowałem biegi. Kolejnym klubem do którego trafiłem był klub polkowicki  „Miejski Klub Sportowy Orzeł Polkowice”. To właśnie w jego barwach brałem udział w swoich pierwszych zawodach triathlonowych, duathlonowych, a moim trenerem był Pan Zbyszek Puchalski.

Pamiętam jak dziś rok 1997 kiedy pojechałem na Mistrzostwa Polski w Triathlonie. To były moje drugie Mistrzostwa Polski w Suszu,  jako młodzik  zająłem 9m-ce. Mijały lata, sekcja w Polkowicach  rozpadła się, a ja zmieniłem barwy klubowe. Tym razem trafiłem do znanego  w całej Polsce klub „Centrum Sportowe Głogowski Triathlon” w barwach, którego zdobywałem swoje pierwsze medale Mistrzostw Polski. Pierwszy medal jaki zdobyłem na Mistrzostwach Polski,  był to medal brązowy w Duathlonie w kat. junior młodszy. Zawody odbyły się w Czarnkowie 23.05.1999r.

W  2000r. a dokładnie 17.06.2000r. po Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Górznie dostałem  powołanie do kardy narodowej. Czułem wtedy dumę, i uwierzyłem, że wszystko jest teraz możliwe. Trzykrotnie reprezentowałem nasz kraj na Mistrzostwach Europy.

W 2001r. zmieniłem barwy klubu na „MKS Płetval Połowice”, w ramach sekcji pływackiej powstała sekcja Triathlonu. Od tamtego czasu zdobywam swoje największe życiowe sukcesy sportowe reprezentując nie tylko mój klub, ale również moje miasto Polkowice z czego jestem bardzo dumny. Przez te wszystkie lata kiedy byłem w klubie głogowskim i teraz kiedy trenuję w MKS Płetval Polkowice moim jedynym i niezastąpionym trenerem jest mój tata - Zenon Augustyniak. To dzięki niemu zdobyłem swój największy  życiowy sukces. Złoty Medal na Mistrzostwach Polski w Triathlonie na dystansie długim 3km pływania -80km jazdy na rowerze – 20km biegu, które odbyły się 21.07.2012r. w Radkowie.

Marcin Ławicki

Imię: Marcin
Nazwisko: Ławicki
Data ur. 21.06.1986

W sporcie od 1997 - 3 lata lekkoatletyka.
W triathlonie od 2001 roku. Obecnie reprezentuję klub MKS Płetval Polkowice. Od roku 2016 jestem w kategorii PRO

Moje sukcesy z ostatnich lat:
2016:
- 15 miejsce - IM 70.3 St. Polten - kategoria PRO
- II miejsce - 5150 Warszawa - kategoria PRO2015
- I miejsce w całym cyklu Garmin Iron Triathlon (4 etapy: Piaseczno 1 miejsce, Ślesin 1 miejsce, Radków 1 miejsce, Gołdap 2 miejsce) - 1/4 IM
- III miejsce Mistrzostwa Polski na dystansie 1/4 IM - Szczecin
- VII miejsce - Herbalife Ironman 70.3 - Gdynia - 1/2 IM2014
- II miejsce w całym cyklu Garmin Iron Triathlon (4 etapy: Piaseczno VI miejsce, Ślesin 2 miejsce, Radków 1 miejsce, Górzno 1 miejsce) - 1/4 IM
- IV miejsce Elemental Triathlon Olsztyn - dystans olimpijski
- 29 miejsce - IM 70.3 Zell am Zee
- 6 miejsce kategoria M25 - kwalifikacja na MŚ w kategorii M25